لوپ چیست؟ نحوه تولید لوپ در موسیقی

دسته‌بندی:

بلاگ

نویسنده:

writer

تاریخ انتشار:

مرداد 21, 1402

لوپ در موسیقی به تکرار یک عبارت یا بخش موسیقایی، ایجاد یک بافت موسیقایی ادامه دارد. این تکنیک به طور گسترده در ژانرهای مختلف موسیقی، از موسیقی رقص الکترونیک گرفته تا اجرای زنده در اجراهای انفرادی استفاده می شود. می توان از طریق یک ایستگاه حلقه، یک ایستگاه کاری صوتی دیجیتال (DAW) یا حتی از طریق تجهیزات آنالوگ به دست آورد.

در این مقاله از گالری آربی ما در مورد بهترین ابزارها برای لوپ کردن موسیقی، نحوه ساخت loop و بهبود آن ها با اورداب ها آشنا خواهیم شد.

لوپ در موسیقی چیست؟

حلقه زدن در موسیقی به تکرار یک عبارت یا بخش موسیقی، ایجاد یک بافت موسیقایی پیوسته اشاره دارد. ایده پشت تکنیک loop ایجاد چندین لایه صدا است که به نوازنده اجازه می‌دهد تنظیمات پیچیده را در زمان واقعی ایجاد کند.

تقریبا همه موسیقی ها بر اساس نوعی تکرار هستند. زیر و بم و ریتم DNA موسیقی را تشکیل می دهند. از آنجایی که ریتم به معنای واقعی کلمه تقسیم‌بندی‌های زمانی تکراری است، و زیر و بم اغلب با 12 تن تنظیم می‌شود، همیشه در موسیقی تکرار وجود خواهد داشت، اما لوپ چیزی بیشتر است.

 

وقتی در مورد لوپ در موسیقی صحبت می‌کنیم، معمولا در مورد صدای ضبط شده صحبت می‌کنیم که تکرار می‌شود. و اغلب، یک loop چیزی است که در زمان واقعی ضبط می شود، جایی که نقطه شروع و پایان به صورت زنده تنظیم می شود. این به این دلیل است که اصطلاح حلقه یا لوپ از اولین آزمایش‌ها با نوار ضبط‌شده سرچشمه می‌گیرد، و دسترسی به احتمالات تکراری اجازه داده شده زمانی که یک قطعه نوار صوتی ضبط شده به هم متصل می‌شود تا ابتدا و انتهای آن به هم برسند و بی‌پایان در این «حلقه» بچرخند.

بخوانید  نصب سیستم صوتی باشگاه

مقایسه loop و sample

اگر در تولید موسیقی تازه کار هستید، ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین loop و sample چیست. لوپ یک عبارت یا بخش موسیقی پیوسته است که تکرار می شود، در حالی که یک سمپل بخشی از یک صدای ضبط شده از قبل موجود است که در یک ترکیب یا تولید جدید گنجانده شده است. ممکن است شنیده باشید که در همان تولید به “لوپ و سمپل” اشاره می شود، و حتی ممکن است سمپل هایی در آهنگ خود تکرار یا “loop” شوند.

تفاوت لوپ و سمپل

نحوه ایجاد لوپ در موسیقی

بیشتر لوپ ها در موسیقی معاصر تقریباً 4 تا 8 میله طول می کشند. این به زمان کافی برای حل یک عبارت موزیکال یا ریتمیک و تنظیم برای تکرار می دهد. برای ایجاد حلقه های خودمان، فقط باید ایده ای را ضبط کنیم که هر 4 یا 8 میله تکرار شود.

گاهی اوقات، هنگام ضبط یک حلقه جدید، شروع با حلقه ای که از قبل پایه خوبی به ما می دهد کمک می کند. در این مثال، من می‌خواهم یک آهنگ کلاسیک به سبک دیترویت با الهام از Juan Atkins، Aux 88 و Drexciya بسازم. خوشبختانه، بسته توسعه دهنده MOTHER BOARD مواد بسیار خوبی برای شروع دارد. من KOMPLETE KONTROL را باز می‌کنم، این حلقه را برای درام‌ها می‌گیرم و به سادگی می‌توانم آن را به DAW خود بکشم.

آنچه اغلب در ساخت لوپ برای تولید ضروری است، تغییرات اندک است. خوشبختانه این حلقه درام دو نسخه دارد، بنابراین من می‌خواهم آن‌ها را بگیرم تا مطمئن شوم که می‌توانم تغییراتی ایجاد کنم.

بخوانید  راهنمای خرید اسپیکر مانیتورینگ پایونیر

حالا یک حلقه دیگر برای باس می گیرم تا پایه خوبی به من بدهد. من این حلقه باس را پیدا کردم و فکر می کنم خوب پیش خواهد رفت. من نگران نیستم که BPM با درام ها متفاوت باشد، زیرا DAW سرعت آن را به همگام سازی تغییر می دهد. من می خواهم توجه داشته باشم که امضای کلید D# است زیرا انتخاب های دیگر ما را بعدا راهنمایی می کند.

سفارشی سازی و تنوع حلقه ها

این خوب به نظر می رسد، اما از آنجایی که من دو حلقه از درام ها با تغییرات مختلف دارم، می خواهم باس را نیز تغییر دهم. من به سادگی می توانم حلقه را کپی کنم و تغییرات جزئی برای تشخیص آن از اصلی ایجاد کنم.

اکنون می خواهیم حلقه های بیشتری را ضبط کنیم، بیایید بافت های نرم تری داشته باشیم. نمونه دیگری از MotherBoard می گیریم و مطمئن می شویم که امضای کلید با خط باس ما مطابقت دارد. این Leviathan D#2 خوب به نظر می رسد و به خوبی در یک آکورد قرار می گیرد. بیایید آن را در KOMPLETE KONTROL بارگذاری کنیم.

حلقه های ضبط

بیایید این نمونه را برداریم و فقط آن را با یک آکورد مینور D# اجرا کنیم. ابتدا می خواهیم طول حلقه را در DAW شما تنظیم کنیم. طول آن را به اندازه حلقه درام خود می کنیم – 8 میله. اکنون می خواهیم ضبط را شروع کنیم و آکورد خود را بنوازیم.

بهبود حلقه ها

با اغراق این خوب است، به ما تعادل خوبی در خط بیس می دهد. اما به نظر می‌رسد که می‌تواند جالب‌تر باشد، بنابراین اجازه دهید برخی از اقدامات بیشتر را در اینجا دوبله کنیم. ما چند آکورد دیگر اضافه می کنیم و در D# مینور می مانیم.

بخوانید  بهترین دی جی کنترلر برای مبتدی ها

این خوب است، اما زمان بندی خاموش است. فکر می کنم می توانم نسخه بهتری را انجام دهم، بنابراین دوباره آن را امتحان خواهم کرد. وقتی به زمانی که دوست دارم نزدیک‌تر شدم، کوانتیزه کردن به سخت‌تر شدن اوضاع کمک می‌کند.

سخن آخر
اکنون که می دانید لوپ در موسیقی چیست، می توانید از آنها برای ایجاد صدای منحصر به فرد خود استفاده کنید. لوپ ها و تک شات های موجود KOMPLETE Expansions را کاوش کنید تا ایده های صوتی خود را زنده کنید. شما همچنین می توانید حلقه های خود را با استفاده از ابزارهای MIDI مانند KOMPLETE KONTROL M32 و سیستم تولید MASCHINE ضبط کنید.

 

 

مقالات مشابه

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات رو هم بررسی کنید...

معرفی و بررسی اسپیکر WAVE-EIGHT
آلفاتتا این روزها نام جدیدی است و به نظر می رسد پایونییر دی جی را باید در آینده کمتر شنید. آیا پایونییر دی جی به فراموشی سپرده می شود؟
بررسی OMNIS-DUO جدیدترین محصول کمپانی آلفاتتا

برای پیدا کردن محتوای مورد نظر می‌توانید از فرم زیر استفاده کنید